Môžete robiť aj zmeny stránok za mňa?

Áno. Ak nemáte čas si robiť bežné zmeny na webe sami, tak to môžeme robiť aj dlhodobo za vás. Stačí nám poslať (najlepšie emailom) vaše zmeny, ktoré chcete na stránkach spraviť. Je to platená služba, ale vzhľadom k tomu že zmeny vykonávame efektívne, čiže rýchlo, tak nie je drahá.

Je lepší váš web na mieru ako balíkové riešenia od iných webov, kde za 15-20 EUR mesačne mám ihneď web?

Odpoveď je rovnaká = Wordpress a Joomla. Napríklad chcete fotogalériu. Balíkové weby od (väčšinou malej) firmy má jednu fotogalériu a tá má zopár základných nastavení. V Joomle či Wordpresse vám vyberieme jednu z mnohých fotogaléri a zorientujeme sa v jej nastaveniach za vás. Možnosti balíkových riešení zmeniť funkcionalitu vašich stránok budú viac obmedzené než pri Wordpresse alebo Joomle. Alebo vzhľad webu. Pri balíkových weboch je až príliš vidno z akého balíku sú. Často na takých weboch tiež vybiehajú reklamné bannery, ktoré túto službu propagujú. Je to ako by ste prišli na obchodné jednanie v Trebante. Vaši návštevníci to vidia.

Prečo nerobíte stránky v inom redakčnom systéme než Wordpress či Joomla?

Redakčných systémov je veľa a každý má svoje plusy a mínusy. My sa orientujeme na dva najrozšírenejšie redakčné systémy na svete - Wordpress a Joomla. Páčia sa nám a máme praktické skúsenosti aj inými systémami, napr. Drupal či Typo3 a vidíme aj ich výhody, ale už nemajú to zázemie ako Wordpress či Joomla. Tiež rýchlosť vývoja webu vo Wordpress či Joomle nemá konkurenciu!

Sú vaše weby rýchle?

Záleží od konkrétnych požiadaviek, čiže čo všetko bude váš web obsahovať. Budú tam fotogalérie? Nebudú? A podobné otázky. Ale aby ste si spravili predstavu, tak náš web, ktorý si teraz pozeráte, tiež beží v redakčnom systéme Joomla. Vo Wordpress-e to bude obdobne.

Čo sú to responzívne stránky?

Responzívne stránky sú také, ktoré sa vždy prispôsobia veľkosti zariadenia na ktorom sa zobrazujú. Vždy sa musia dobre čítať a netreba text približovať "zoomovať". Na malej obrazovke sa stránka zobrazí do jedného stĺpca, takže návštevník stránok posúva stránku iba hore a dole a nie doľava či doprava.

Čo je to redakčný systém? Čo je to CMS?

Redakčný systém, čiže systém pre správu obsahu (content management system - CMS) umožňuje tvorbu a zmenu obsahu internetových stránok. Je ideálnym riešením pre firmy, ktoré potrebujú prezentovať svoju činnosť na Internete. Správu redakčného systému môže vykonávať sám zákazník. Spája sa tu maximálna funkčnosť s užívateľskou jednoduchosťou. Vývoj redakčných systémov je obvykle veľmi drahý, u Wordpress a Joomla je to inak, lebo ho zadarmo tvoria vývojári po celom svete.

Čo je SEO?

Internetové vyhľadávače (Google, Yahoo a pod.) sú počítače, ktoré sústavne prehľadávajú Internet a obsah všetkých stránok (vrátane Vašej) ukladajú do svojej databázy. Keď potom užívateľ Internetu zadá do svojho Internetového prehliadača kľúčové slová (napr."ubytovanie Bratislava"), tak vyhľadávač vyhľadá a zobrazí webové stránky, ktoré tieto slová obsahujú. Veľmi dôležité je poradie zobrazovaných stránok, pretože je rozdiel či sa firma zobrazí na 1 strane výsledkov hľadania alebo na 50-tej. A práve prispôsobenie www stránok požiadavkám vyhľadávača na jej zaradenie na vyššie pozície vo vyhľadávaní sa nazýva SEO - search engine optimization - optimalizácia pre vyhľadávače. SEO nielen zvýši návštevnosť Vašich stránok, ale hlavne zvýši cielenú návštevnosť - uvidia vás ľudia, ktorí vás hľadali a nie náhodní návštevníci.

Čo je SEF?

Použitie SEF (Search Engine Friendly URLs) významne zvýši pozíciu stránok vo vyhľadávačoch, pretože adresa stránky obsahuje obsahovo významové slová napr: "akcia", "krbové vložky" a pod.
Adresa bez SEF: www.iva.sk/index.php?option=com_con&task=view&id=5&Itemid=6
Adresa so SEF: www.iva.sk/krbove-vlozky