responsive

Webové stránky, ktoré vám vytvoríme, budú optimalizované nielen pre dosktopy a notebooky, ale aj pre tablety a mobily, čiže prispôsobia sa veľkosti obrazovky. Inak povedané budú responzívne.

Používame šablóny, ktoré nenútia návštevníka blúdiť po stránke, ktorá sa nezmestí na jeho mobil či tablet. Naše šablóny obsah webu zobrazia do stĺpca (či stĺpcov) pod seba a tak netreba obsah stránky hľadať niekde vľavo či vpravo. Responzívne šablóny toho robia veľa, napríklad stačí keď si na mobile návštevník vašej webovej stránky, klikne na vaše číslo telefónu a môže vám ihneď volať. A veľa ďalších vecí...


Google mobile test Príklad mobilnej šablóny, je aj náš web Weblux.sk. Zmenšite si okno prehliadača, ťahajte za pravý dolný roh okna a sledujte ako sa prispôsobuje zobrazovaný obsah. Alebo si vyskúšajte zobraziť túto stránku na mobile.

 

Neviete či sú vaše stránky responzívne ? Pozrite sa či sú vaše stránky priateľské k mobilom cez Google test.
Pozn.: Google weby, ktoré nie sú responzívne, umiestňuje vo vyhľadávaní na nižších pozíciách - inak povedané penalizuje staré, neresponzívne stránky. A tu je ten test:

 

Google test na mobilné stránky